Vztah na dálku

24. července 2009 v 20:08 | Jakayla_Mikayla<3 |  >láska
Vztah na dálku
Zamilovala ses až po uši a máš pocit, že tentokrát to je ten pravý… Jenže ouha Tvůj nový objev bydlí desítky nebo dokonce tisíce kilometrů daleko. Co s tím?

Možná si hned řekneš, že takový vztah nemá cenu a skončí přesně dnem, kdy se s velkým smutkem rozloučíte. Ale co když zrovna vy dva patříte k těm vyvoleným, u nichž platí známé rčení: Láska hory přenáší?
Takže proč to nezkusit? V jednom výzkumu dokonce vědci přišli na to, že síla lásky je přímo úměrná vzdálenosti, jež od sebe dělí dva zamilované, Některé páry ze stejného města totiž potupně sklouzávají do stereotypu a nudy a riziko rozchodu je zde mnohem Vyšší. Ať už tomu věříš nebo ne, jedno je jasné. Všechno záleží jen na vás dvou. Určitě je dobré si co nejdříve ujasnit, co od toho oba očekáváte. Možná z jeho reakce zjistíš, že jsou to všechno jen plané sliby. Možná ti ale dá velkou naději a váš vztah bude fungovat - i když se třeba uvidíte jen o víkendu. V tom případě si ale musíš připravit velkou dávku trpělivosti a důvěry… Vztah na dálku není lehký, ale věř, že má taková pozitiva. Důkazem ti můžou být i následující zkušenosti.
"Jsem šťastnější než s klukem odvedle"
Loňské prázdniny jsem byla s rodiči ve Španělsku, přičemž dva dny před odjezdem jsem se ještě stihla rozejít se svým klukem. Byla jsem na dvě a nejraději bych se někam zahrabala, ale nakonec pro mě byla tahle rodinná dovča vysvobozením. Hned první den jsem se seznámila na pláži s partičkou mladých lidí a skvěle se odreagovala. To, že se nakonec zamiluju, mě vůbec nenapadlo. Brala jsem to jen jako letní flirtík. Zato David to bral vážně. Prožili jsme spolu krásné chvíle ale, až teprve v den odjezdu mi došlo, že s tímhle klukem nechci jen tak skončit a že ho zkrátka najednou nemůžu vymazat z hlavy. Na druhou stranu se mi ale nechtělo věřit, že by to na vzdálenosti Čechy - Anglie mohlo fungovat. Dnes u už je to skoro rok a my dva jsme pořád spolu. A ještě šťastní . Píšeme si, voláme si jak je to jen možné. David za mnou už několikrát přiletěl a teď se za ním zase chystám já. Pojedu totiž do Londýna na letní kurz angličtiny, Už se nemůžu dočkat. Naše společné chvíle jsou sic dost vzácné, ale o to krásnější a tak vážně nelituju, že jsem do toho vztahu šla. Myslím, že jsem dokonce o dost šťastnější než s nějakým klukem třeba od nás z ulice. Zároveň ale chápu, že ne všem tohle může vyhovovat. Je k tomu potřeba hodně síly a ochoty uvěřit ve vás dva jako pár. Holkám co budou řešit něco podobného, radím: Hned to nevzdávejte. A věřte, že opravdová láska dokáže divy. Dokonce překonat i tisíce kilometrů. Jen je důležité, abyste to chtěli oba stejně a neztráceli naději.
"Nevzdávej to"
Když se zamiluješ do kluka, který bydlí v Čechách, máš to samozřejmě o dost jednodušší. I když se ti může zdát vzdálenost třeba mezi Prahou a Ostravou jako něco nepřekonatelného, věř, že tak velká ta naše zemička není. Naštěstí. Oproti lásce s cizincem budeš mít tu výhodu, že se můžete častěji vidět. A také mnohem snáz přemluvíš rodiče k výletu za tvou láskou. Jejich důvěr získáš hlavně tím, že ho nejdříve doma představíš a dokážeš jim, že to myslíš opravdu vážně. Šestnáctiletá Klára s tím má zkušenosti. "To, že by můj kluk mohl bydlet v jiném městě jsem si nedokázala nikdy představit. Nikdy jsem totiž podobným vztahům nevěřila. Jenže, když se pak najednou zabouchnete až po uši, a nechcete o toho druhého přijít, dost věcí změníte. To, že pochází Petr z jiného města ale byla pro mě nejdřív rána. Dokonce jsem domů odjela bez rozloučení a chtěla na něj zapomenout. Myslela jsem, že to tak bude lepší. Jenže to jsem netušila, že se budu tak trápit. Naštěstí brzy vypátral, kde bydlím, a od té doby jsme zase oba šťastní. I když se vidíme jen o víkendech, je to úžasný.
Naši si Petra hrozně oblíbili, a tak můžu klidně přespávat u nás. Teď si navíc dělá řidičák, a tak to bude s tím dojížděním zas o kousek jednodušší."
Jak udržet vztah na dálku?
1. Otestuj se - Máš i po dvou týdnech pocit, že bez něj nemůžeš žít? Jsi stále rozhodnutá mít takový vztah? Ano? Tak to jsi na dobré cestě… Neboj se zeptat na to samé i svého kluka.
2. Buďte v kontaktu - Volejte si, pište si emaily… A co možná nejčastěji. Jako zpestření můžeš poslat svoje fotky nebo balíček s něčím, co ho potěší.
3. Užívejte si - Ať už je interval vašich schůzek jakýkoli, měli byste si je pořádně užít. Zapomeňte na hádky a špatnou náladu.
4. Zařiď si podporu - Snaž se získat co nejvíce důvěry u rodičů, ať máš možnost se se svým klukem navštěvovat. Pokud je to až za hranicemi, musíš je přesvědčit. Abyste tam na dovču jeli znovu.
Buď připravená na…
1. Žárlivost - Samozřejmě i takové pocity tě budou přepadávat. Přeci jste jen od sebe od sebe a co oči nevidí… Ale věř, že bez důvěry nepřežiješ žádný vztah.
2. Stýskání - Když tě přepadnou stavy šíleného stesku, nezalézej do kouta. Zkus ho zahnat sportem nebo zavolej kámošce.
3. Pochybnosti - Chvíle, když ti bude připadat, že to nezvládáš, jsou normální. Jen tě nesmí hlodat příliš často a dlouho. Pak je totiž lepší vše raději skončit.
4. Pomluvy - Připrav se, že ne všichni budou tvému vztahu fandit. Nenech se ale jejich názory ovlivnit. Důležité je , co cítíš ty!

KOPÍRUJ JEDINĚ SE ZDROJEM !!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miška ♥ SB Miška ♥ SB | Web | 7. srpna 2009 v 20:25 | Reagovat

nOo..já se tky přikláním k tOmu, žhe když jste w jednOm městě, stáwá se z tOhO každOdeNní stereOtyp..a i pár známejm wztah kwůli tOmu krachl..nO a můj mOmentální dálkOwej wztah..?! :-p Je tO lepší, než s ním být každý den, ae kdybych ho newiděla 1x dO týdne, tk bych se asik zbláznila :D

2 Lucka Lucka | E-mail | 27. srpna 2010 v 16:52 | Reagovat

Ahojky,Chodím do 8 třídy a můj kluk ted vyšel..Jsem se svým klukem půl rokem a mam pocit že ho znám věčnost.Můj kluk jde studovat do Plzně takže 120Km ode mě.Pro mě je to hrozná představa ale oba jsme se rozhodli že to zkusíme.Snad nám to vydrží a myslím si že  když se ty lide vidí min tak mají pevnější vztah než když jsou spolu každý den pak to jednoho znich přestane nudit... To samé se stalo mě a já trochu doufam ze na tu dálku se ten vztah ucelí.. Ale bojím se žárlivosti... DRŽTE MI PALCE. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama